BUDOWA ZESPOŁU APARTAMENTÓW MIESZKALNYCH - Informator

ETAP 1
LOKALIZACJA: Darłowo, ul. Północna; działki nr 35/3, 41/4 i 41/5 położona w obrębie ewidencyjnym nr3, m. Darłowo.
INWESTOR: DOMDAR Nieruchomości Sp. z o.o.
Kontakt: 602 152 728; projekty@domdar.pl

Opis projektu

Historia projektu

Firma rozpoczęła swoją działalność 01 czerwca 2007 roku. W dniu 8 sierpnia 2008r. aktem notarialnym Rep „A” nr 7447/2008 spółka umową ustanowienia użytkowania nieruchomości nabyła prawa do dysponowaniem działkami 41/4 i 41/5 z przeznaczeniem pod zabudowę obiektami hotelarskimi, apartamentowymi, domami rekreacyjnymi i pod usługi turystyczne. W 2008 roku został zrealizowany projekt inwestycyjny o wartości 1 mln zł, polegający na wybudowaniu budynku mieszkalnego o sześciu lokalach mieszkalnych i biurze o łącznej powierzchni użytkowej 324 m2. Budynek ten zlokalizowany jest w Darłowie przy ulicy Pułaskiego 26.
Do końca września 2016 wykonane zostało uzbrojenie, niwelacja i ogrodzenie działki 41/4, 41/5 na kwotę 310 121,23zł netto.
Obiekt będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Ciągi komunikacyjne jak i część apartamentów będą miały możliwość montażu niezbędnych urządzeń oraz wyposażenia umożliwiające osobom niepełnosprawnym swobodne poruszanie oraz komfortowy wypoczynek.

Lokalizacja projektu

Nieruchomość będąca przedmiotem inwestycji zlokalizowana jest w atrakcyjnej miejscowości nadmorskiej Darłowo położonej w województwie zachodniopomorskim.
Darłowo - 14-tysięczne nadmorskie miasto leżące w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Uznawane za turystyczną stolicę powiatu sławieńskiego, jest ważnym portem morskim położonym na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Ponad sześć kilometrów szerokich, piaszczystych plaż, unikalny mikroklimat z dużą zawartością jodu, do tego niepowtarzalne sąsiedztwo dwóch nadbałtyckich jezior - sprawia, że Darłowo ma swój wyjątkowy klimat i jest kurortem cenionym przez Turystów.

Darłowo leży w odległości 21 km od Sławna, które jest ważnym węzłem kolejowym i drogowym na trasie Berlin - Szczecin - Gdańsk - Królewiec, 40 km od Koszalina oraz 48 km od Słupska.
Apartamenty „FALA” zlokalizowane będą we wschodniej części Darłówka przy ul. Północnej na terenie o powierzchni 1,0621 ha, znajdującym się w odległości 350 m od morza.
Lokalizacja nieruchomości względem ośrodków administracyjnych, punktów handlowych oraz środków komunikacji publicznej określana jest jako korzystna. Sąsiedztwo stanowi zabudowa wypoczynkowa. Dojazd do obiektu nową drogą publiczną o nawierzchni asfaltowej.

Dane techniczno – ekonomiczne projektu

Nieruchomość będąca przedmiotem inwestycji położona jest w miejscowości Darłowo przy ul. Północnej i składa się z trzech działek nr 35/3, 41/4 i 41/5,niezabudowanych, zniwelowanych, ogrodzonych.
Powierzchnia terenu jest płaska, nachylona lekko w kierunku południowowschodnim i układa się na rzędnych 0,1 do 0,6 m n.p.m. Dojazd do działki istniejącym wjazdem od strony ul. Północnej. Na działce 41/5 przewidziano 40 miejsc postojowych w tym czterech dla osób niepełnosprawnych. W północno-zachodniej części działki 41/4 powstanie zespół budynków apartamentowych (pierwszy etap inwestycji). Po zakończeniu i uruchomieniu etapu pierwszego wnioskodawca rozpocznie prace przy drugim etapie.